ידע על המרת אודיו לרכב מקצועית בידוד קול: אי הבנות אלה לגבי בידוד קול לרכב

- Jan 29, 2020-

1. האם בידוד רעש לרכב נחוץ?


אין כאן תשובה חיובית. האם לבצע בידוד קול תלוי בתחושות הסובייקטיביות של הרוכבים על רעש המכונית. יש אנשים שאינם רגישים לרעש, ונהיגה במכוניות רועשות כמו שיאלי וקייון אינה מרגישה לא בנוח. ישנם גם אנשים שרגישים מאוד לרעש. ריגל גם תרגיש לא בנוח באוזן כאשר היא תהיה בערך 200,000 מגטונים. בשלב זה יש צורך בטיפול בידוד קול. לכן, אל תעקבו אחר המגמה, אל תעשו בידוד קול, תלוי אם אתם באמת זקוקים לו.


2. האם יש לאטום את הרכב?


אם אתה רוצה לנתק את הרעש, עליכם להבין תחילה מאיפה הרעש מגיע, ולדעת את מקור הרעש, ואז נוכל "לתקן את המצב." בעלי רכב רבים מגיעים אלי להכין בידוד רעש או להתייעץ עם פתחי בידוד הקול ומבקשים מכל בידוד הקול ברכב. נראה כי הם רק יודעים בידוד רעש לרכב, למעשה, לא כל המכוניות מתאימות לבידוד רעש של המכונית.


עבור דגמים מסוימים, בידוד הקול שלהם אינו רע, או שרק חלק מסוים מבידוד הקול אינו קיים, אין הכרח לבצע את כל בידוד הקול ברכב, כל עוד הוא ממוקד. לדוגמה, אם אתה רק מרגיש שרעש הצמיגים הוא חזק, אתה רק צריך להתקין צלחות סופגות זעזועים על דלת תא המטען ורכז הגלגל, ואז לשים עליו כותנה סופגת קול, האפקט ישתפר בהרבה, אבל אתה אל תניח אותו במקומות שבהם קל להיכנס למים, כגון לוחות דלתות כותנה סופגת קול.


3. האם ככל שמשתמשים בחומר בידוד קול טוב יותר, אפקט בידוד הקול טוב יותר?


שיטת בידוד הקול מאוד מיוחדת. אם זה לא נעשה טוב, אפקט בידוד הקול עשוי להיות גרוע יותר מהמכונית המקורית. לדוגמא, מכונית של הונדה פיט התחילה עם הרבה 4 חומרי בידוד קול מפני דלתות, שהם בערך 30% יותר מהנוהג הנוכחי. לאחר שסיימתי אותה, גיליתי שאחרי שסגרתי את הדלת, זה הרגיש מאוד חודר אוזניים. זה לבודד יותר מדי צלילים גבוהים ותדרים גבוהים, צלילים בתדר נמוך בולטים ותחושת האיזון הולכת לאיבוד. יש תחושה כי עור התוף יוטרק כאשר הדלת סגורה. זו בעצם בעיה. יותר מדי!זוג:רק 1% מהאנשים מכירים את הידע הקטן של דלתות וחלונות אטומים לרעש הבא:הכרת בידוד רעש לרכב